اخبار

5 نوع معمول لبه شیشه ای

مواد شیشه ای می توانند انواع مختلفی از لبه های شیشه ای را دریافت کنند که هر یک به طور منحصر به فردی بر عملکرد کلی و عملکرد قطعه تمام شده تأثیر می گذارد. لبه می تواند ایمنی، زیبایی، عملکرد و تمیزی را بهبود بخشد و تحمل ابعادی را بهبود بخشد و به جلوگیری از خرد شدن کمک کند.

در زیر، پنج نوع رایج لبه شیشه و مزایای منحصر به فرد آنها را بررسی خواهیم کرد.
لبه ها را برش دهید و بکشید یا درز دار کنید

این نوع لبه های شیشه ای که به آن درزهای ایمنی یا لبه های کشیده نیز گفته می شود – که در آن از تسمه سنباده برای سنباده زدن ملایم لبه های تیز استفاده می شود – در درجه اول برای اطمینان از ایمن بودن قطعه تمام شده برای جابجایی استفاده می شود. این سبک از لبه ها لبه صاف و زیبایی را ارائه نمی دهد و برای اهداف تزئینی استفاده نمی شود. بنابراین، این روش برای کاربردهایی که لبه قطعه شیشه ای در معرض دید قرار نمی گیرد، ایده آل است، مانند شیشه نصب شده در چارچوب درب شومینه.

 

آسیاب و پخ (بیول)

این نوع لبه شامل سنگ زنی صاف لبه های شیشه ای است تا زمانی که صاف شوند و سپس لبه های بالا و پایین را در امتداد یک تسمه برای از بین بردن تیزی و حذف تراشه ها اجرا می کنند. قطعه شیشه ای به دست آمده دارای یک پخ صاف بالا و پایین با لبه زمین بیرونی است. لبه های پخ که با مورب های مستقیم یا منحنی موجود است، اغلب در آینه های بدون قاب، مانند آینه های روی کابینت های دارو دیده می شود.

 

مداد آسیاب

تراش مدادی که از طریق استفاده از چرخ سنگ زنی تعبیه شده با الماس به دست می آید، برای ایجاد یک لبه کمی گرد استفاده می شود و امکان روکش شیشه ای یخ زده، ساتن یا مات را فراهم می کند. “مداد” به شعاع لبه اشاره دارد که شبیه به یک مداد یا شکل C است. از این آسیاب به عنوان لبه نیمه پولیش نیز یاد می شود.

پولیش مدادی

لبه‌های شیشه‌ای که با مداد براق شده‌اند، صاف و صاف هستند، با جلای براق یا براق تمام شده‌اند و دارای انحنای کمی هستند. پرداخت منحصر به فرد، پرداخت مداد را برای کاربردهای متمرکز بر زیبایی شناسی ایده آل می کند. مانند لبه های آسیاب شده با مداد، شعاع لبه شبیه مداد یا شکل C است.

پولیش تخت

این روش شامل برش لبه‌های شیشه و سپس صیقل دادن مسطح آن‌ها است که در نتیجه ظاهری براق و براق یا براق ایجاد می‌کند. بیشتر کاربردهای صیقلی مسطح همچنین از یک پخ کوچک با زاویه 45 درجه در لبه‌های شیشه بالا و پایین استفاده می‌کنند تا وضوح و “تصاویر” را حذف کنند که می‌توان آن را نیز جلا داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *